امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

افتتاح و بهره برداری از ۲ هزار واحد مسکن محرومین در استان زنجان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و‌ با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی

امروز با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دکتر حقیقی استاندار زنجان، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مهندس سهرابی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، ۲ هزار واحد مسکن محرومین استان زنجان در شهر سلطانیه به نیابت از شهید والامقام مسعود منتجیبی افتتاح و به بهره برداری رسید.

۲ هزار واحد مسکونی محرومین( تفاهم نامه مشترک بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی ) در استان با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان و با‌هدف ایجاد سرپناهی امن و خدمت به محرومین افتتاح شد.

این واحد مسکونی به مساحت ۶۰ متر مربع و به نام شهید والا مقام مسعود منتجیبی افتتاح گردید.همچنین با توجه به کنگره ۳۵۳۵ شهید استان ، کلیه واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده و محرومین که از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به بهره برداری رسیده به نام ۳۵۳۵ شهید استان نامگذاری شده است.

شایان ذکر است، برای احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان زنجان، ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده بود که از این میزان ۶۰ میلیارد تومان آن بلاعوض بوده است.

برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با کار مزد ۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک های عامل پرداخت گردید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group