مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

استاندار زنجان: طرح توسعه منظومه‌های روستایی در این استان نیازمند برش‌ها و جنبه‌های عملیاتی است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان : مطالعات طرح منظومه های روستایی با هدف توسعه پایدار در ۱۷ بخش استان در حال انجام است

فتح الله حقیقی در کارگروه امور زیربنایی استان که با حضور مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد،   با بیان اینکه تهیه طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی بر اساس برنامه ششم توسعه است، افزود: بر اساس برنامه ابلاغ شده قرار بود در هر سال برای ۹۰ روستا در استان این طرح تهیه شود ولی سال گذشته با همت و پی گیری های انجام شده، برای همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان، طرح توسعه پایدار منظومه روستایی تهیه شد.

وی با بیان اینکه داشتن نقشه راه و سند توسعه برای هر روستا موضوع مهمی است، اظهار داشت: اگر قرار باشد تهیه سند و نقشه راه نتایج عملیاتی نداشته و فقط جنبه نظری داشته باشد، ارزش و فایده ای نخواهد داشت.

حقیقی به اجرای طرح های توسعه در مناطق روستایی خدابنده و ایجرود با مشارکت بنیاد برکت اشاره کرد و افزود: در این زمینه روستاها و طرح هایی که در آن ها قرار است اجرایی شوند، مشخص شده و سند توسعه منظومه های روستایی هم باید چنین ویژگی مشخص با الزامات اجرایی و عملیاتی داشته باشد.

در ادامه مهندس خواجه ای، با بیان اینکه، مطالعات طرح منظومه های روستایی با هدف توسعه پایدار و با رویکرد اقتصادی، اجتماعی و اشتغال زایی در ۱۷ بخش استان در حال انجام است، ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی صحیح و توزیع عادلانه منابع و اعتبارات،  رفاه و آسایش را برای روستائیان به ارمغان آورد.

وی گفت:  توسعه پایدار منظومه های روستائی با هدف تجمیع توانمندی ‌ها و پتانسیل های موجود در روستاها در زمینه های مختلف به منظور تقویت پایدار روستاها تهیه شده است.

رضا خواجه ای با بیان اینکه، مطالعات منظومه های روستایی در ۱۷ بخش استان با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی  با پیشرفت ۹۰% در دست تهیه می باشد، ادامه داد: طرح منظومه روستایی در بخش مرکزی طارم تهیه شده و در مرحله  تصویب  می باشد.

وی خاطر نشان کرد: مطالعات طرح توسعه منظومه روستایی با هدف توسعه پایدار و با رویکرد اقتصادی، اجتماعی و اشتغال زایی در استان از سوی مشاوران انجام شده، همچنین تسهیل گرانی نیز برای شناسایی ظرفیت های توسعه و اشتغال در روستاهای استان انتخاب شده است.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group