امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

استاندار زنجان:خدمات ارزشمند بنیاد مسکن استان در حوزه های مختلف قابل تقدیر و ماندگار است

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به همراه حضرت آیت اله خاتمی، نماینده و.لی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و حوزه نمایندکگی ولی فقمعاونین این نهاد و همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن و دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) با دکتر حقیقی استاندار زنجان دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا دکتر حقیقی استاندار زنجان ضمن گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰ امام راحل و تاسیس بنیاد مسکن، از بنیاد مسکن به عنوان یکی از یادگارهای پر خیر و برکت امام خمینی (ره) نام برد و اظهار داشت: بنیاد مسکن از ابتدای انقلاب اسلامی بیشترین حضور و نقش را در روستاها داشته و تاکنون خدمات خوبی رادر راستای خدمت رسانی به مردم ایفا کرده است.

وی اظهار داشت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل برای ساخت خانه ویژه محرومان تاسیس شد که اکنون با توسعه دامنه فعالیت این نهاد مقدس، خدمات متنوعی در راستای توسعه استان به ویژه در سطح روستاها عرضه می شود.

وی با بیان اینکه، خدمات ارزشمند بنیاد مسکن در حوزه های مختلف قابل تقدیر و ماندگار است ، تصریح کرد: عملکرد بنیاد مسکن استان طی چندین سال متوالی بسیار مثبت و قابل قبول بوده است و می توان گفت بنیاد مسکن، یکی از نهادهای موفق در اجرای طرح‌های عمرانی و آبادانی روستاها به شمار می اید به طوری که اقدامات این نهاد در زمینه تامین مسکن اقشار کم درآمد، رشد چشمگیر در صدور اسناد مالکیت روستایی و همچنین اجرای صحیح طرح مسکن محرومین در استان کاملا مشهود است .

استاندار زنجان ادامه اد: وجود نیروهای کارآمد و باتجربه و انقلابی در این نهاد و تعامل ویژه با دستگاه های اجرایی در راستای تحقق اهداف و محرومیت زدایی موجب شده که این مجموعه در اجرای پروژه های عمرانی موفق عمل نماید و رتبه های خوبی در حوزه های مختلف در سطح کشور کسب کند.

در ادامه مهندس خواجه ای با بیان اینکه، بنیاد مسکن‌ انقلاب‌ اسلامی‌ با فرمان امام خمینی (ره) در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ و با هدف خدمت به محرومان و تامین‌ مسکن‌ به‌ ویژه‌ روستاییان‌ تاسیس‌ شد، ادامه داد: تهیه مسکن محرومان، تامین واحدهای ارزان قیمت روستایی ، اجرای طرح های هادی و بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی از اهداف اصلی این بنیاد است.

وی ادامه داد: این نهاد یکی از یادگارهای امام راحل (ره) منشاء خدمات زیادی در راستای محرومیت زدایی بوده و در خصوص تامین مسکن برای اقشار کم درآمد و ایجاد مسکن در روستاها و شهرها جایگاه بسیار مهمی پیدا کرده است.

مهندس خواجه ای به عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در سال گذشته و برنامه ها و پروژه های این نهاد در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: خدمات ارزشمندی در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و احداث مسکن محرومین از سوی این نهاد در طول یک سال گذشته ارائه شده که می توان گفت جزء استان های پیشرو در سطح کشور به شمار می آید.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group