مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

ارائه خدمت به روستاها موجب مهاجرت معکوس شده است

ارائه خدمت به روستاها موجب مهاجرت معکوس شده است

خبرگزاری فارس: استاندار زنجان گفت: نگاه جدی و ارائه خدمت مطلوب به روستاها موجب مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد ظهر امروز بازدید سرزده از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان که به مناسبت سالگرد تاسیس بنیاد مسکن صورت گرفت، ضمن گرامیداشت یاد و نام امام راحل، تاسیس بنیاد مسکن را یکی از کارهای بزرگ امام عنوان کرد و اظهار داشت: در انقلابی که یکی از اهداف آن حمایت از مستضعفان و محرومیت‌زدایی بود، تاسیس بنیاد مسکن اقدامی به جا و مناسب از سوی امام راحل بود.
وی تصریح کرد: برکات این نگاه و تدبیر و تصمیم امام در کل کشور جاری است به گونه‌ای که امروز پس از گذشت ۳۱ سال از انقلاب اسلامی شاهد تحقق اهداف امام راحل در رسیدگی به مناطق محروم هستیم و امروز روستاهای ایران با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.
استاندار زنجان در ادامه نقش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را در حل مشکلات و معضلات روستا اساسی عنوان کرد و افزود: طی سال‌های گذشته بنیاد مسکن در حل مشکلات روستائیان ید طولایی داشته است.
وی رتبه اول مسکن روستایی طی سه ماه فعالیت مداوم از سوی بنیاد مسکن و رسیدن از جایگاه ۲۶ به نخست را نشانه تلاش خستگی‌ناپذیر مسئولان این نهاد برشمرد.
رئوفی‌نژاد در ادامه با اشاره به نگاه عدالت محورانه و رویکرد جدی و اهتمام دولت‌های نهم و دهم برای حل مشکلات و مسائل روستائیان، اظهار امیدواری کرد؛ تا پایان کار دولت دهم تمام مشکلات روستائیان شامل مسکن، آب و برق و طرح‌های هادی حل شود.
وی نتیجه این نگاه جدی از سوی دولت و ارائه همه خدمات و امتیازات به روستائیان را شکل‌گیری مهاجرت معکوس دانست و عنوان داشت: در همین راستا در استان نیز همه خدمات و امتیازات با هدف ایجاد رفاه، آسایش، امنیت و سلامت برای شهروندان و روستائیان در اختیار آنها قرار دارد.
استاندار زنجان در ادامه با اشاره به این امر که دغدغه مردم چه شهری و چه روستایی مسکن است، تعداد واجدین شرایط در استان را ۱۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۱۰۰ واحد در حال ساخت است که ۱۰۰ واحد بیش از آمار واجدین شرایط در استان است.
وی با اشاره به ضرورت تسریع در امر آگاهی مردم از امتیازات نوسازی و ساخت مسکن که توسط دولت خدمتگذار ارائه می‌شود، خواستار اطلاع‌رسانی وسیع و به موقع از خدمات دولت ارائه در این زمینه شد.
رئوفی‌نژاد همچنین ارائه تسهیلات با سود هفت درصد به مراکز استان، چهار درصد به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۹ درصد به شهر تهران را موجب تشویق مردم برای ساخت و نوسازی مسکن دانست.
استاندار زنجان در پایان همچنین از خدمات و عملکرد صادقانه مسئولان و کارمندان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تقدیر کرد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group