امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

ارائه خدمات فنی و مهندسی

ارائه خدمات فنی و مهندسی

 

ارائه خدمات فنی و مهندس در صدور پروانه ساختمانهای روستایی براساس ضوابط و مقررات فنی و طرحهای هادی مصوب و نظارت بر اجرای ساختمانهای روستایی به انجام می رسد.

 

اهداف مورد نظر از این فعالیت به قرار زیر می باشند :

۱- جلوگیری از ساخت و سازهای غیر اصولی و غیر مجاز در روستا.

۲- افزایش کیفیت ساخت و سازهای روستایی .

۳- دسترسی روستاییان به خدمات فنی و مهندسی .

۴- هدایت توسعه کالبدی روستا.

 

اقدامات مذکور با استناد به موارد ذیل انجام می شود :

 

جزء ۳ بند ۲ راهکارهای اجرایی بخش توسعه و عمران روستایی برنامه سوم توسعه کشور :

 وزارت مسکن و شهرسازی (بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ) موظف است به منظور ساماندهی و بهسازی کالبدی روستاهای کشور در طول برنامه نسبت به اعمال نظارت بر ساخت و ساز در سکونتگاههای روستایی و کنترل رعایت ضوابط فنی در ساخت ابنیه اقدام کند.

 

بند ۱۱ ماده ۶۹ قانون شوارها :

تشکیل پرونده و صدور پروانه ساختمان برای ایجاد بناها و تاسیسات واقع در محدوده قانونی روستا پس از هماهنگی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واحد نظرات فنی نهاد مذکور در چهارچوب ضوابط و مقررات طرحهای هادی مصوب روستا.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group