مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

برگزاری دوره آموزشی ملی “اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی” با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مسئولین دفتر مرکزی

 

دوره آموزشی ملی “اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی”با حضور دکتر طهماسبی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان، مسئولین و کارشناسان دفتر مرکزی،  مدیران کل بنیاد مسکن استان های مازندران، کهکیلویه و بویراحمد، کرمان، قزوین و لرستان ، معاونین و مدیران بنیاد مسکن استان در روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۷/۱۰ از سوی بنیاد مسکن استان زنجان برگزار شد.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد ضمن خیر مقدم به حضور مسئولین، کارشناسان و مدیران کل استان ها،  با بیان اینکه، طرح توسعه پایدار منظومه های روستائی به منظور توسعه پایدار روستاها  با هدف تجمیع توانمندی ‌ها و پتانسیل های موجود در روستاها در زمینه های مختلف تهیه شده است، افزود: در این طرح، شناسایی روستاهای دارای قابلیت در بخش ‌های گردشگری، فرهنگی، کشاورزی و تولیدی در دستور کار قرار می‌ گیرد  تا با مدیریت واحد، زمینه لازم برای استفاده روستاهای همجوار از ظرفیت‌ های یکدیگر در قالب یک منظومه فراهم شود.

وی ادامه داد: این طرح که با همکاری و نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام می شود ، به عنوان بالادست کلیه طرح های نقطه ای و جزیره ای مرتبط با روستاهای استان خواهد بود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: این طرح  با مطالعه همزمان ۱۷ بخش استان، که ماهیتی یکپارچه و فرابخشی دارد، تدوین می شود که اجرای آن موجبات رشد، شکوفایی و سرزندگی در محیط روستایی را فراهم خواهد نمود.

صنعتی منفرد خاطر نشان کرد: توسعه فعالیتهای اجتماعی- اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی ، برنامه‌ریزی و تقویت اقتصاد روستایی، ایجاد اشتغال پایدار ، رونق کسب و کار و تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، افزایش سطح درآمد روستائیان و  تثبیت جمعیت روستائی از اهداف اصلی این طرح است.

وی هدف از اجرای این دوره آموزشی را بررسی ضرورت های تهیه و اجرای طرح های توسعه پایدار منظومه های روستایی، بررسی تجربیات داخلی و جهانی اجرای طرح های توسعه روستایی، نقد و بررسی تجربیات اجرایی طرح ها، چالش ها و نحوه برنامه ریزی برای برون رفت از چالش ها و نقش و جایگاه بنیاد مسکن استان در اجرای طرح منظومه با تاکید بر نقش تسهیلگران بر شمرد.

در ادامه دکتر طهماسبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان اینکه، در قالب این طرح  ظرفیت ها، اثرپذیری و اثرگذاری روستاها به یکدیگر شناسایی می شود  و نقشه راهی را برای ماندگاری روستاییان در روستاها تدوین می کند، ادامه داد: با توجه به مشکلات عدیده ای که در سطح روستاها وجود دارد، امیدواریم با هماهنگی های بین بخشی و دستگاهی، بتوانیم گام های ویژه ای در راستای اشتغال و معیشت روستایی برداریم و با شناسایی آسیب ها و مشکلات و سعی در حل آن ها،  موجبات رشدو شکوفایی در محیط روستایی را فراهم آوریم.

 

 

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group